• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Кравчук зажадав у Лукашенка припинити кровопролиття

Реклама на dsnews.ua

Перший президент України Леонід Кравчук звернувся до президента Білорусі Олександра Лукашенка у зв'язку з вуличними протестами в сусідній країні

Про це йдеться в повідомленні білоруської служби "Радіо Свобода", передає "ДС".

"Я хотів би звернутися до білоруської влади — зупиніться. Президент Лукашенко, припиніть кровопролиття! Ніякими доказами, ніякими переконаннями, ніякими прикладами в історії він не може виправдати кровопролиття. Якщо вдатися до неймовірних фальсифікацій, правда історії все одно переможе", — підкреслив Кравчук.

Як повідомляла "ДС", 9 серпня у Білорусі пройшов основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували близько 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримання.

Президенти ряду європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства відносно протестуючих і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення великої кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестуючими.

    Реклама на dsnews.ua