• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Кравчук запропонував повернути Крим, перетворивши його в Гонконг

Реклама на dsnews.ua
Півострову треба запропонувати нову автономію, а Росія погодиться, коли нафта по $20

Україна повинна запропонувати державну автономію для Криму, тому що реінтегрувати його в тому вигляді, як було колись, нереально, а відібрати силою взагалі неможливо. Як передає "ДС", таку думку висловив перший президент України Леонід Кравчук в інтерв'ю "5 каналу".

"Наша мудрість полягає в тому, що ми повинні запропонувати нові підходи до політики на Донбасі і нові, перезапущенные політично, підходи в Криму. Якщо ми дійсно хочемо, щоб Крим був з Україною. Я не хочу сказати, щоб він знову повернувся в Україну і був таким, як він був до цього. Це вже нереальне завдання. Але політика повинні бути перезапущена", - сказав Кравчук.

При цьому він запропонував варіант, коли Крим має широку державну автономію, але входить до складу України, за прикладом Гонконгу і Південного Тіролю. "Я кажу про державної автономії. Так, як Південний Тіроль - це окреме, фактично, держава, але воно входить до складу Італії - і питань не виникає. А там йшла війна десятки років. Вирішили? Вирішили", - сказав Кравчук.

Екс-президент упевнений, що соціальним або ж силовим шляхом це питання не вирішити.

"Не треба нас ілюзіями годувати. Я коли чую, як наші лідери кажуть: "Та ми повернемо, Крим - наш", - ну, для чого обманювати самих себе і український народ? Не повернемо через краще життя в Україні, не буде ніколи того, щоб Крим сказав: "Ми вже не хочемо з Росією, а підемо назад в Україну". Росія не дозволить... Забрати Крим силою? Ви ж розумієте, це нереально. Треба бути мудрим і запропонувати речі, які світова історія знає", - сказав він.

"Я хочу запропонувати, щоб до Росії звернулися саме з такою пропозицією. Може, не зараз, може, через деякий час, коли ситуація зміниться Ми ж не пробували навіть. Давайте спробуємо. Ми ж говоримо одне й те ж - небудь блокада, або щось інше. Тобто ми десь підкилимно відчуваємо силові методи роботи, а не інші", - сказав екс-президент.

При цьому Кравчук вважає, що з Росією буде легше домовитися, коли ціна на нафту досягне $20 доларів за барель.

Читайте також:

Як повідомляла "ДС", ініціатор громадянської блокади Криму Ленур Іслямов заявив про формування батальйону для входу в окупований Крим. Іслямов також заявив, що кримські татари повернуть окупований Крим до складу України, і це буде вже кримськотатарський Крим.

    Реклама на dsnews.ua