• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Кравчук припустив, що на місцевих виборах у ОРДЛО буде "мажоритарка"

Реклама на dsnews.ua

Місцеві вибори на території нині окупованого Донбасу можуть пройти на мажоритарній основі

Про це заявив глава делегації України у Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук в інтерв'ю російському агентству ТАСС, передає "ДС".

"Верховна Рада підготує такий спеціальний закон про вибори. Я не виключаю, що закон про вибори може передбачати не обов'язково пропорційну систему партій. Може, це буде мажоритарна система. Але це поки мої міркування з цього приводу", — сказав він.

Однак Кравчук підкреслив, що прийняття такого спеціального закону і проведення виборів на непідконтрольних Києву територіях Донбасу в тій ситуації, яка є зараз, неможливо.

"Як можна провести вибори, коли там немає законів України, Конституції України? Як Україна візьме на себе відповідальність за вибори і як забезпечити безпеку спостерігачів, якщо ми не контролюємо цю територію?", — зазначив глава української делегації в ТКГ

"Спочатку ми пропонуємо синхронну демілітаризацію цієї території, виведення всіх незаконних збройних формувань, зброї. Потім Україна бере під свій особистий контроль кордон і територію, не беручи якісь сьогодні кроки, які можуть бути зроблені через півроку-рік" (Кравчук уточнив, що мова йде про кроки із затвердження закону про специфічні умови місцевого управління на Донбасі — "ДС"), — додав Кравчук.

Нагадаємо, Кравчук також заявив, що Україна не піде на закріплення особливого статусу Донбасу в Конституції країни.

    Реклама на dsnews.ua