• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

Кравчук прокоментував ідею Зеленського скоротити кількість нардепів до 300

Реклама на dsnews.ua

Про це УНН заявив перший президент України, голова української делегації в тристоронній контактній групі Леонід Кравчук, передає "ДС".

"Це необхідний крок. Це питання вже давно вирішувалося. У 2002 році Леонід Кучма поставив на опитування це питання. І тоді, здається, 92% людей проголосувало за скорочення. Але ж для цього треба було ще й у Верховній Раді проголосувати. Ніяких референдумів не треба проводити. Варто було дати лише природне пояснення. І більше нічого", — зазначив політик.

Також Леонід Кравчук спростував міф, що кількість депутатів визначили за кількістю стільців у залі Верховної Ради.

"Ні, у Раді було не 450 місць і не через це у нас така кількість обранців. Якщо не помиляюся, то місць було 650, разом із балконом. Потім балкон вирішили віддати для гостей і залишилося, я не памʼятаю точно скільки, але начебто 500 місць. Тобто кількість народних депутатів не повʼязана з кількістю місць у сесійній залі", — зазначив перший президент України.

За словами політика, така кількість народних обранців повʼязана з прикладами інших держав.

"Скажімо, в Туреччині було приблизно стільки ж населення, як і у нас. У них приблизно така ж кількість депутатів. За радянських часів у нас було 650, а потім подивилися, що в інших країнах, навіть більших за Україну, депутатів менше, й ми скоротили їх кількість, ще за декілька років до Незалежності", — резюмував Кравчук.

    Реклама на dsnews.ua