• USD 28.4
  • EUR 33.3
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Кравчук розповів про перспективи інспекцій позицій ЗСУ на Донбасі

Реклама на dsnews.ua

Глава української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук виступив проти односторонньої інспекції позицій військ на лінії розмежування на Донбасі

Про це він сказав в інтервʼю "Радіо Свобода", передає "ДС".

За його словами, інспекція позицій морської піхоти ЗСУ в Шумах Донецької області мала стати одноразовою.

"Ну ми погодилися як на одноразову (інспекцію — ред.), я ще раз наголошую. Так було заявлено на засіданні нашої тристоронньої контактної групи, одноразову. Так наголошувала модератор нашої зустрічі і ми дотримались цього порядку, але так, як ця одноразова спроба не увінчалась успіхом, тому що зразу були порушення, ми припинили, Україна відмовилась від такого порядку", — розповів він.

Кравчук зазначив, що українська делегація підняла питання проведення постійних інспекцій позицій.

"Ми поставили питання про створення механізмів, які би діяли постійно, а не одноразово. І звичайно, я наголошую на тому, що якщо буде прийнято рішення будь-якого характеру, то вони будуть торкатися двох сторін – і тої, і нашої сторони обов’язково. Буде так, а не одностороннє", — додав він.

Як повідомляла " ДС ", під час засідання ТКГ 9 вересня була досягнута домовленість про інспекцію позицій ЗСУ поблизу населеного пункту Шуми Донецької області.

В Офісі президента заявили, що інспекцію позицій ЗСУ буде проводити ОБСЄ в присутності "представників сторін". Позиція Банковій викликала хвилю громадського обурення.

Пізніше стало відомо, що інспекція скасована. Глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук заявив, що спільна поїздка в Шуми була скасована після того, як російська сторона висунула свої вимоги.

    Реклама на dsnews.ua