• USD 28.2
  • EUR 34.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Кравчук розповів, як його дратує Кремль

Реклама на dsnews.ua

Росія на переговорах позиціонує себе як посередник в переговорах по Донбасу, а не як сторону конфлікту

Про це заявив глава української делегації в Тристоронньої контактній групі Леонід Кравчук в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

На питання, що його найбільше дратує в переговорах, Кравчук відповів: "Цинізм, який продукує Росія, вдаючи, що вона не в процесі, а над процесом, що вона якийсь "гарант". До того ж, офіційно заявляє, що нібито Україна звернулася до Росії стати гарантом і посередником при вирішенні нашого внутрішнього конфлікту. Я попросив МЗС надати будь-яку інформацію, де і коли Україна зверталася. Це було б дивно, що Україна звертається до агресора припинити агресію. Агресор зовнішній, але робить вигляд, що ми не можемо домовитися між собою. Я кажу: забирайтеся геть з Донбасу, всі! Росія, іноземна зброя, групи, добровольці — кого там тільки немає".

Глава української делегації в ТКГ запевнив, що після виведення військ РФ з Донбасу "Україна зробить все, щоб домовитися на принципах демократії і законів".

"Путін сказав Меркель, що Росія і далі працюватиме в рамках формату. Але у них така теорія: одні кажуть одне, інші інше, а треті нічого не виконують. Ми це бачимо на прикладі нормандської зустрічі 9 грудня. Україна виконала майже всі пункти, але з боку Росії не було зустрічних кроків", — підкреслив він.

Як повідомляла "ДС", Леонід Кравчук заявив, що так званого "Плану Б" Донбасом поки не існує.

    Реклама на dsnews.ua