• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Кравчук стверджує, що на нього було скоєно замах

На першого президента України Леоніда Кравчука у 1994 році було скоєно замах на вбивство. Це сталося під час підготовки до другого туру президентських виборів.

Реклама на dsnews.ua

Про це розповів сам Кравчук в інтервʼю LB.ua, інформує "ДС".

За його словами, замах було скоєно у Харкові – на нього тоді напали з ножем. Життя тодішньому президенту врятував охоронець.

"Уже після завершення моєї каденції Кучма дізнався про те, що Росія веде проти мене серйозну роботу, що мені надходять погрози, він виділив мені додаткову охорону. Росіяни планували зняти мене з поїзда доставити до Москви, щоб я зняв свій підпис з Біловезьких угод, денонсував їх", – заявив перший президент.

Кравчук наголосив, що не знає, хто замовив замах

"Про це знала СБУ і знав Кучма. Він сказав: "Леоніде Макаровичу, є інформація про те, що потрібно посилити вашу охорону". От і все, що мені було відомо", – стверджує він. 

Коли саме відбулася розмова кореспондента видання з Кравчуком, не повідомляється.

Нагадаємо, у червні 87-річний Кравчук переніс операцію на серці. Тоді ж було вирішено, що він до осені не братиме участі у засіданнях ТКГ щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Наприкінці липня Кравчук все ще перебував у реанімації. 28 липня зʼявилася інформація про погіршення стану першого президента України – він не може самостійно дихати.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua