• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Кравчук уточнив, чому скасували інспекцію поблизу Шумів

Реклама на dsnews.ua

Інспекція поблизу Шумів була скасована після обстрілів, але в Тристоронній контактній групі не виключили проведення нових інспекцій

Про це заявив глава української делегації в Тристоронньої контактній групі Леонід Кравчук в ефірі "Україна 24", передає "ДС".

"Спочатку ми перенесли (інспекцію, — ред.), А після того як ми зафіксували обстріли, скасували її повністю. І сказали, що після спеціального дослідження (інспекції будуть продовжені, — ред.) і попросили ОБСЄ, щоб вони його провели", — повідомив він.

Кравчук також додав, що українська делегація в ТКГ готова провести відеоконференцію на рівні підгрупи з безпеки, щоб вивчити за яких умов, з якою метою і ким були здійснені обстріли біля Шумів.

"Після цього можна було б говорити про відновлення або не відновлення тієї домовленості, яка була досягнута 9 вересня", — зазначив він.

Однак Кравчук не виключив, що можливі подальші інспекції на Донбасі.

"Нові інспекції розглядаються, але не тільки односторонні... Якщо ми побачимо, що на Донбасі ведуться якісь роботи або дії, то ми будемо заявляти про необхідність проведення інспекції", — додав він.

Як повідомляла "ДС", під час засідання ТКГ 9 вересня була досягнута домовленість про інспекцію позицій ЗСУ поблизу населеного пункту Шуми Донецької області. Спочатку представники терористів "ДНР" підтвердили цю інформацію, а потім в Офісі президента заявили, що інспекцію позицій ВСУ буде проводити ОБСЄ в присутності "представників сторін". Позиція Банкової викликала хвилю громадського обурення.

Пізніше стало відомо, що інспекція скасована. Глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук заявив, що спільна поїздка в Шуми була скасована після того, як російська сторона висунула свої вимоги.

Зрив інспекції позицій ВСУ біля селища Шуми Донецької області спільно з представниками ООС, ОБСЄ і терористами "ДНР" викликав невдоволення Кремля.

    Реклама на dsnews.ua