• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Кравчук побачив, що переговори з Росією ведуть у глухий кут

Реклама на dsnews.ua

Ніякі прориви на переговорах з Росією в Мінську неможливі

Про це заявив глава української делегації в Тристоронньої контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кравчук, інформує "ДС" з посиланням на РБК-Україна.

"Ми офіційно повинні сказати: ми зробили все, вичерпали всі можливості та бачимо безвихідь. Але це не означає, що ми вже завтра припинимо мінський формат. Ми і далі будемо в ньому працювати, докладати всіх зусиль, але коли побачимо, що ми вже пішли на останні кроки, тоді буде "план Б", — сказав Кравчук.

В цілому він впевнений, що на мінських переговорах в принципі можна вирішувати лише деякі тактичні питання.

"Ми досягаємо немає спокою як такого, а вирішуємо частково якісь питання, на кшталт припинення вогню і обміну утримуваними особами, тобто питання, породжені війною. Але причина цього — війна — залишається. І поки вона залишається, ніяких проривів в переговорах не буде", — сказав глава української делегації.

За словами Кравчука, на наступному засіданні ТКГ він також запропонує відкласти українську і російську дорожні карти "до кращих часів", а поки зосередитися на виконанні вже узгоджених рішень, досягнутих на рівень вище, в нормандському форматі. Зокрема, Кравчук пропонує зосередитися на підготовці до виборів, для чого потрібно провести демілітаризацію, вивести з ОРДЛО російські війська і т.д. Якщо ж росіяни відмовляться і від цього, він пропонує перейти до більш рішучих заходів тиску на Кремль.

"Тиск на Росію повинно бути, вона іншого не розуміє, вона ніколи не вважала політико-дипломатичний переговорний процес можливим для себе", — сказав Кравчук.

Один з таких кроків він уже анонсував раніше — це пропозиція накласти на РФ нові санкції, у вигляді відключення від міжнародної платіжної системи SWIFT. Але на цьому перелік заходів, за словами Кравчука, не вичерпується.

Нагадаємо, 7 грудня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що російська сторона не проявляє конструктив в питанні мирного врегулювання конфлікту на Донбасі.

    Реклама на dsnews.ua