• USD 28.3
  • EUR 33
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

"Голос Донбасу": Кравчук заявив, що більшість в регіоні "не хоче до України"

Реклама на dsnews.ua

Глава української делегації в ТКГ по Донбасу Леонід Кравчук заявив, що жителі окупованої частини регіону не хочуть його повернення під юрисдикцію України

Про це він розповів в інтервʼю Гордону, передає "ДС".

"Більшість – ні. Це не відчуття – я знаю… Ні, не хоче. Але вони хотіли б бути у складі України в автономному режимі. Тобто сказати, що "не хочу взагалі жити на цій землі", – ні. Вони хочуть жити на цій землі, користуватися законами України, тією ситуацією, яка є в Україні, але мати можливість спілкуватися і з Росією, і з іншими…" – зазначив Кравчук.

На його думку, жителі Донбасу дійсно хочуть особливого статусу для свого регіону.

Відповідаючи на запитання журналіста, де він бачить межу ймовірних компромісів щодо Донбасу, Кравчук сказав: "Найголовніша межа компромісу – це суверенітет і незалежність. Цієї теми в порядок дня не ставлять і не обговорюють ні з ким і ніколи. Що стосується самого статусу… "Особливий статус Донбасу"… Але можна сказати так: "особлива система місцевого управління на Донбасі". Ми ніби даємо особливі права, свободи тощо. Це перше… І друге: ми пропонуємо вільну економічну зону цим регіонам… Не територіям окупованим, а всій Донецькій області, всій Луганській області. У цій системі вільної економічної зони абсолютно по-різному вже працює управління, доходи, інвестиції".

На думку Кравчука, це – шлях до розвʼязання питань "не розмовами, а конкретними справами".

Нагадаємо, представник України в політичній підгрупі ТКГ по врегулюванню ситуації на Донбасі в 2015-2016 і 2019 роках Роман Безсмертний раніше заявив, що зараз Україна не може реінтегрувати окуповані території Донбасу, тому слід співіснувати з ними.

    Реклама на dsnews.ua