• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Кравчук висунув Росії принципову вимогу

Реклама на dsnews.ua

Глава української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук вимагає від Росії взяти на себе політичну відповідальність і виконувати домовленості лідерів "нормандської четвірки"

Про це він сказав під час засідання Тристоронньої контактної групи, яке пройшло у форматі відео-конференції, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу ТКГ.

"Кравчук принципово вимагає від російської сторони як учасника ТКГ взяти на себе політичну відповідальність та офіційно визначити свою позицію щодо необхідності виконати домовленості, досягнуті на вищому рівні у Парижі", — йдеться в повідомленні.

Відзначається, що Україна "знову нагадала про свою позицію — основою врегулювання є весь комплекс домовленостей, досягнутих в рамках Нормандського формату, а також Мінські домовленості як такі, і підтверджує свою готовність продовжити послідовно працювати для їх реалізації, для чого, зокрема, і запропонувала свій «План спільних кроків".

Україна також вимагає від окупантів забезпечити безперешкодний допуск представників гуманітарних організацій до полонених на території ОРДЛО, звільнення утримуваних осіб, розблокування роботи КПВВ з боку "Л/ДНР", фіналізацію переговорів про чотирьох нових ділянках розведення сил і 19 ділянок розмінування, а також вільний доступ місії ОБСЄ по всій території України.

"Українська делегація зазначає, що за п’ять діб, у російської сторони не залишиться формальних приводів не відкривати зі свого боку КПВВ «Щастя», тому, що вже всі технічні умови для такого відкриття ( точка розвороту автобусів) будуть виконані урядом України", — сказано в повідомленні.

Варто зазначити, що представник Росії Борис Гризлов не приймав участь в засіданні ТКГ.

Як повідомляла "ДС", раніше Леонід Кравчук заявив, що Росії вигідно залишити на окупованому Донбасі все, як є, тоді як Україна бажає миру.

    Реклама на dsnews.ua