• USD 28.4
  • EUR 33.8
  • GBP 38
Спецпроєкти

Кравчук: Я читав пропозиції "ЛДНР" по "дорожній карті", треба взяти звідти все найкраще

Реклама на dsnews.ua

"Дорожня карта" щодо врегулювання конфлікту на Донбасі буде включати, серед іншого, пункти про особливості місцевого самоврядування в ОРДЛО

Про це повідомив глава делегації України в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук у коментарі «Новинам Донбасу», передає "ДС".

На останній відеоконференції ТКГ, що відбулася 14 жовтня, політичним підгрупам доручили розробити покроковий план дій із урахуванням пропозицій усіх сторін.

«Наскільки мені відомо, пропозиції, які розробляються в політичній та інших групах, ідеться про особливі умови організації місцевої влади і організації виконавчої влади в районах, неконтрольованих сьогодні українською владою. Тобто якийсь крок ми вже зробили, я думаю», — розповів Кравчук.

Він підкреслив, що про прийняття тільки пропозицій ОРДЛО не йдеться, але їхня думка буде враховуватися в політпідгрупах.

«Щоб не було враження, ніби з'явився один єдиний план й інші не годяться. Україна не буде заперечувати проти підготовки покрокового плану, який включить усі напрацювання, досягнуті за всі ці роки», — розповів Кравчук.

«Тобто взяти все позитивне і підготувати реальний здійсненний відповідальний покроковий план для цих регіонів. Я думаю, якщо розглянути уважно, в тому числі, запропонований план ОРДЛО, то взяти звідти все найкраще», — пояснив перемовник.

Кравчук повідомив, що в нових пропозиціях ОРДЛО відсутній пункт про місцеві вибори.

«Я читав нові пропозиції ОРДЛО по "дорожній карті", там уже немає питання виборів. Питання про постанову про вибори знято», — поінформував він.

У той же час глава української делегації відмовився озвучувати вимоги ОРДЛО щодо контролю над кордоном.

«Я не можу розповідати про план ОРДЛО. Ви їх запитайте, це їх пропозиція, я не можу про нього нічого розповідати», — сказав він.

Кравчук також додав, що «дорожня карта» охопить всі питання, що стосуються врегулювання, в тому числі обмін утримуваними особами.

«Хотілося б, аби дрібниці не були висунуті як головні умови, тому що це завжди призводить до глухого кута, а ми дивилися б уперед, тобто домагалися миру і після встановлення миру домагатися організації життя в нових умовах», — зазначив він.

    Реклама на dsnews.ua