• USD 28.4
  • EUR 33.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Кравчук закликав змінити Мінські угоди

Реклама на dsnews.ua

Керівник української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук переконаний, що Мінські угоди можна і потрібно змінити

Про це він сказав в інтервʼю "Радіо Свобода", передає "ДС".

Кравчук нагадав, що на останній зустрічі глав держав "нормандської четвірки" у Парижі в грудні 2019 року канцлер Німеччини Меркель сказала, що Мінські угоди не є чимось недоторканним і їх можна відкоригувати, якщо буде необхідність.

"Вже сьогодні досвід шестирічної війни на Донбасі показав, наскільки є багато проблем, які записані, сформульовані, але вирішити їх просто неможливо в силу того, що немає і не буде відповідних умов найближчим часом. Тобто дещо потрібно змінювати. Я сподіваюсь, що така спроба може бути зроблена, але тільки на рівні глав держав. Ми в тристоронній контактній групі цього змінити не можемо", — сказав він.

Кравчук також сказав, що можна було б змінити в Мінських угодах.

"Зараз Росія займає позицію, що вона там, ну, так би мовити спостерігач, хоча підписує документи разом з Україною, але каже вона не несе відповідальності за те, що підписує. Мовляв, це внутрішня, війна на Донбасі – це внутрішня справа України. От нехай вони, мовляв, вирішують, а Росія буде дивитись як це вирішується. Може нам допомагати, ну не нам, так скажімо, ОРДЛО. Такої позиції не може бути. Треба, щоб всі підписанти будь-якого міжнародного документу були рівні, обов’язково. Значить це треба відрегулювати. Треба відрегулювати механізми, як ці рішення, які приймаються будуть виконуватися і третє – треба чітко, більш чітко, більш ясно визначити повноваження організації, яка це робить. Ну, скажімо, в даному разі йдеться про тристоронню контактну групу. Повноважень її якихось виписаних статутом або якимись документами не існує", — пояснив він.

Як повідомляла "ДС", раніше Леонід Кравчук заявив, що Мінські угоди виконати неможливо.

    Реклама на dsnews.ua