• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Кремль гальмує мінський процес через погану кон'юнктуру, — член ТКГ

Реклама на dsnews.ua

Росія перешкоджає прогресу в переговорах про врегулювання на Донбасі, оскільки не зацікавлена в проведенні зустрічі лідерів країн "нормандської четвірки"

Про це заявив член української делегації в Тристоронньої контактній групі Сергій Гармаш в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

На питання, що б дало Україні проведення такого засідання, Гармаш відповів: "Для нас це важливо, тому що ми все-таки хочемо виконати наші зобовʼязання, зокрема, взяті в Парижі 9 грудня минулого року. Але для цього нам потрібна можливість іншої сторони. Зі свого боку ми все виконали. Ми готові розвести сили й засоби на чотирьох ділянках, ми готові провести розмінування на 19 ділянках, ми відкрили два нових КПВВ, зобовʼязання за якими ми на себе брали, готові навіть обговорювати й імплементувати формулу Штайнмаєра в українське законодавство. Ми відкрили два нових КПВВ, а та сторона їх не відкриває. Не можна сказати, що прогрес є, хоча домовленості є щодо всього. Щодо обміну ми подавали списки чотири рази, ми б його хотіли провести до кінця року. Та сторона все блокує" .

На думку Гармаша, Росія зараз не зацікавлена в прогресі в переговорах.

"Тоді буде сенс у новій нормандській зустрічі, а Росії невигідно їхати на цю зустріч. Тому вона робить все для того, щоб не зірвати переговори, але і не було конкретних рішень", — зазначив він.

Учасник ТКГ додав, що Україні важлива підтримка західних партнерів, оскільки, "якщо у нас буде солідарний тиск, можна очікувати конкретних результатів".

"Зараз зовнішньополітична конʼюнктура на нашу користь, на нашу користь і ситуація на окупованих територіях. Лояльність населення до того режиму низька, все більше людей хочуть повернення статусу-кво на рівень 2014 року. Готовності Росії я зараз не бачу", — додав він.

Як повідомляла "ДС", спікер української делегації в Тристоронній контактній групі Олексій Арестович вважає, що Росія зриває роботу мінської і нормандської майданчиків для переговорів, намагаючись вийти на прямі переговори з Донбасу зі США.

    Реклама на dsnews.ua