• USD 26.2
  • EUR 30.5
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Кремль запропонував порядок денний зустрічі Путіна і Зеленського: ЗМІ дізналися, що в ньому

Москва кілька місяців тому передала Києву свій проєкт можливих рішень президентів України і Росії Володимира Зеленського та Володимира Путіна за підсумками двосторонньої зустрічі. Як заявили в Кремлі, українська сторона на запропонований порядок денний поки не відреагувала

Володимир Зеленський і Володимир Путін
Володимир Зеленський і Володимир Путін
Реклама на dsnews.ua

Про це "Комерсанту" розповіло джерело в російських держструктурах, передає "ДС".

За даними видання, всього в списку 12 потенційних рішень, і майже всі стосуються двосторонніх відносин.

У Кремлі вважають, що на зустрічі Путіна і Зеленського можна було би домовитися про відновлення повноцінних дипломатичних відносин і узгодити повернення послів до Москви і Києва, зняти взаємні торгово-економічні обмеження і скасувати санкції щодо фізичних і юридичних осіб.

Крім того, Росія виходить із того, що два лідери могли би прийняти рішення про відновлення транспортного сполучення між двома країнами, а також домовитися про підготовку до 1 грудня 2022 року угоди про транзит і постачання газу на період після 2024 року.

При цьому окупований Крим у російських темах для розмови не згадано зовсім, а питання врегулювання конфлікту на Донбасі — лише одного разу. У вигляді зауваження про те, що представники Росії в Тристоронній контактній групі і в Нормандському форматі підтримають будь-які мирні домовленості Києва з "ДНР" і "ЛНР".

Україна, заявили у Кремлі, на запропонований порядок денний поки не відреагувала.

"Від українців досі нічого зрозумілого щодо можливого наповнення двосторонньої зустрічі не надходило", — сказав росЗМІ прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков.

У свою чергу, в Києві відзначають, що підготовка зустрічі не просувається з вини Москви.

За словами радника голови Офісу президента України Михайла Подоляка, "з Москви звучить занадто багато різних натяків і неконкретних зауважень про те, що їм хотілося б обговорити, і при цьому не виражається чітка готовність обговорити те, що дійсно має значення в розумінні і українського, і російського суспільства".

"Ми виходимо з того, що питання миру для російської сторони має стати таким же пріоритетом, як і для української. І тому з російської сторони повинні прозвучати конкретні і ясні змістовні пропозиції, які можуть виправити, наприклад, те, що російською стороною не виконується низка рішень ще паризького саміту в Нормандському форматі", — сказав Подоляк російському виданню.

На питання про те, який порядок денний зі свого боку пропонує Україна, Подоляк відповів: "Найважливіший нюанс усієї дискусії про двосторонні переговори між українським і російським лідерами, які можуть бути проведені, полягає в тому, що для наших народів абсолютно зрозуміло, про що можуть бути такі переговори. Той факт, що український і російський народи розділені лінією фронту, заслуговує обговорення в першу чергу. Питання війни (в будь-якому її прояві, в тому числі економічному, інформаційному) і миру — ключове наповнення переговорного порядку денного".

Нагадаємо, в Кремлі постійно повторюють, що Крим і Донбас Путін обговорювати не буде. Проте в квітні Володимир Зеленський доручив голові свого Офісу Андрієві Єрмаку підготувати його зустріч із російським лідером Володимиром Путіним. І якраз ці два питання Зеленський вважає ключовими для обговорення з російським колегою.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua