• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Кремль вимагає спільно "інспектувати" Донбас для перевірки звітів ОБСЄ

Реклама на dsnews.ua

Російська делегація в Тристоронній контактній групі вимагає провести "спільні інспекції" для перевірки даних, зазначених у звітах Місії ОБСЄ

Про це заявив Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євген Цимбалюк під час засідання Постійної ради ОБСЄ, повідомляє "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Не безпековому треку представники Росії в ТКГ виступають за перегляд додаткових заходів щодо посилення режиму припинення вогню, погоджених 22 липня після тривалих переговорів та скрупульозної підготовчої роботи", — заявив Цимбалюк.

Український дипломат вказав на те, що російська сторона робить це, не дивлячись на численні звіти СММ ОБСЄ про те, що нинішній режим припинення вогню реально працює, за винятком окремих порушень.

"Росія натомість вимагає проведення так званих спільних інспекцій для перевірки звітів та висновків ОБСЄ. Дозвольте мені чітко заявити: Україна повністю довіряє ОБСЄ та високо цінує важливе звітування з боку СММ", — заявив Цимбалюк.

Глава місії України при ОБСЄ підкреслив, що блокування делегацією РФ мирних переговорів в рамках ТКГ на різних треках "абсолютно неприйнятно", і ситуація вже дійшла того стану, що "пора бити на сполох" з цього приводу. За його словами, протягом декількох тижнів продуктивна робота в рамках ТКГ фактично припинена, незважаючи на низку практичних рішень і домовленостей, узгоджених на експертному рівні.

Як повідомляла "ДС", 26 вересня місія ОБСЄ зафіксувала, що бойовики з зовнішніми повʼязками з написом "СЦКК" незаконно перебували на ділянках розведення сил у Станиці Луганській.

    Реклама на dsnews.ua