• USD 27.9
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Кремль "змінив" Україну на Медведчука, — Кравчук про передачу полонених

Реклама на dsnews.ua

Терористи "Л/ДНР" передадуть деяких полонених в односторонньому порядку не українській стороні, а народному депутату від "ОПЗЖ", куму президента Росії Володимира Путіна Віктору Медведчуку

Про це заявив глава української делегації в Тристоронньої контактній групі Леонід Кравчук в ефірі телеканалу "Україна 24", передає і "ДС".

"Ми зробили певні кроки в цьому плані, я підготував відповідну заяву, вона опублікована. Були інші інформаційні посили з цього приводу, де ми чітко визначили нашу позицію, вона нічим не відрізняється від того, що було раніше. У нас відпрацьовані механізми, якщо йдеться про обмін тимчасово утримуваних осіб. У нашій делегації є гуманітарна підгрупа, там все відпрацьовано, і це не перший рік. А тут раптово якесь повернення. Кого? Ми не знаємо ні списків, ні людей, є загальна пропозиція", — сказав він.

Також Кравчук зазначив, що полонених збираються повертати не безпосередньо Україні.

"І повернення своєрідне - не Україні, а посереднику Медведчуку. Ми такого не знаємо, щоб приватна особа виконувала функції держави. Ми заявили, що це питання міждержавного характеру, і держави повинні вивчити питання і вирішити на державному рівні за нормами міжнародного права і в рамках нормандського формату", — додав він.

Нагадаємо, 16 січня ЗМІ так званих "ДНР/ЛНР" повідомили про передачу Україні полонених в односторонньому порядку. Серед них нібито жінки, люди похилого віку та люди, які страждають важкими захворюваннями, які не воювали в складі українських військ.

Радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк заявив, що ситуація з передачею так званими "ДНР/ЛНР" Україні полонених в односторонньому порядку є елементом пропаганди, яка вигідна, перш за все, лідеру партії "ОПЗЖ" Віктору Медведчуку.

Радник з інформаційної політики української делегації в ТКГ Олексій Арестович зазначив, що передача полонених в односторонньому порядку є спробою Росії чинити тиск на українське політичне керівництво.

    Реклама на dsnews.ua