• USD 27.6
  • EUR 32.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Криклій хоче зробити дороги платними для вантажівок

Реклама на dsnews.ua
У Верховну Раду внесено законопроекти № 3544 і № 3545, які передбачають введення плати за користування дорогами для великовантажного транспорту

Про це повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій, передає "ДС" з посиланням на прес-службу Мінінфраструктури.

За його словами, законопроекти мають бути збалансованими.

"Найважливіше - ці проекти повинні бути максимально збалансованими. Необхідно враховувати інтереси всіх учасників процесу, слухати бізнес, щоб захистити його від можливих наслідків", - сказав Криклій.

Законопроекти № 3544 і № 3545 про введення плати за використання автомобільних доріг загального користування, ініційовані народними депутатами, передбачають запровадження системи збору плати за проїзд автодорогами для вантажного транспорту з дозволеною загальною масою понад 12 тонн і більше. Вона буде здійснюватися за допомогою супутникових технологій (систем GNSS). Залучені кошти від збору в подальшому будуть спрямовані на розвиток і утримання дорожнього господарства.

"Ми повинні забезпечити якісні, безпечні дороги, зменшити ризики ДТП. Основна мережа автомобільних доріг була побудована до 2000 року, враховуючи норми навантаження 6-7 тонн на вісь. Сучасні ж нормативні розрахункові навантаження для автомобільних доріг становлять 11,5 тонн на вісь", - зазначив Криклій, додавши, що в ЄС стягується плата за проїзд вантажівок.

Як повідомляла "ДС", Міністерство інфраструктури розглядає ймовірність здачі в концесію нової кільцевої дороги навколо Києва.

    Реклама на dsnews.ua