• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Криклій розповів, коли почнуть продавати е-квиток на потяги і київське метро

Реклама на dsnews.ua

В Україні з вересня можна буде придбати єдиний електронний квиток SmartTicket для поїздів далекого прямування і метро в Києві

Про це заявив міністр інфраструктури України Владислав Криклій під час тестування SmartTicket, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу Кабінету Міністрів.

Продаж е-квитка буде здійснюватися на транспортному порталі електронних послуг e-transport.gov.ua і на SmartTicket.gov.ua.

"Стартуємо цієї осені з довгоочікуваною ініціативою для багатьох українців — SmartTicket. Для початку на першому етапі цей квиток буде доступний для поїздів внутрішнього сполучення далекого прямування і міського е-квитка в Києві. У майбутньому ми хочемо, щоб всі види транспорту — поїзди, автобуси, літаки і громадський транспорт були пов'язані єдиним е-квитком. Це зручність для пасажирів і значна економія часу. І для сучасного світу це вже давно буденність. Радий, що Україна теж приєдналася до цього процесу", — зазначив міністр.

Криклій зазначив, що, крім Києва, впровадженням SmartTicket зацікавилися Маріуполь, Харків і Львівська облдержадміністрація, і закликав інші міста проявляти ініціативу.

Керівник галузевого центру цифровізації і кібербезпеки Володимир Набоков відзначив, що зараз система працює в режимі дослідної експлуатації. Для її розвитку також розробляється підключення до системи інших перевізників, які готові співпрацювати. Вже йде розробка підключення до системи перевізників SkyUp і Gunsel. Працюють і над додатковою функціональністю — мобільним додатком, інтелектуальним пошуком і тому подібним.

Надалі скориставшись порталом e-transport.gov.ua пасажир зможе придбати єдиний квиток відразу на чотири види транспорту, або, наприклад, метро і поїзд, або на поїзд і літак. SmartTicket буде зчитуватися за допомогою QR-коду на мобільному пристрої контролера.

Нагадаємо, раніше міністр інфраструктури Владислав Криклій заявляв, що українці зможуть заощадити на подорожах "Укрзалізницею", якщо будуть купувати квитки заздалегідь.

    Реклама на dsnews.ua