• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Крим перетворився "на півострів страху", — Джапарова

Реклама на dsnews.ua

Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова закликала міжнародне співтовариство посилити спільні зусилля із захисту прав людини в окупованому Росією Криму

Про це йдеться у повідомленні пресслужби МЗС, передає "ДС".

Як зазначається, 3 листопада на полях 75-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку відбулась тематична зустріч щодо ситуації з правами людини у тимчасово окупованому Росією Криму. У ній взяли участь дипломати з Києва, Нью-Йорка, Женеви, Відня та Страсбурга, які опікуються правозахисною проблематикою.

Еміне Джапарова у своєму виступі наголосила, що російська окупаційна влада перетворила Крим "на півострів страху, де тривають репресії проти громадян України, які виступають проти окупації".

За її словами, держава-окупант продовжує політику незаконного ув‘язнення українців та кримських татар з метою подальшого їх утримання у заручниках вже на території Росії.

"Лише сьогодні військовий російський суд Північно-Кавказького округу виніс неправомірне рішення про засудження трьох громадян України у черговій так званій справі "Хізб ут-Тахрір". Ми не полишимо наших громадян і зробимо все можливе для їхнього повернення до України", — пообіцяла дипломатка.

Вона також заявила, що переселення росіян на територію окупованого Криму є незаконним відповідно до міжнародного гуманітарного права.

Джапарова також наголосила, що всі порушення прав людини і міжнародного гуманітарного права — позбавлення права на землю, релігію, освіту та мову, примусова зміна громадянства, призов у лави російської армії, заборона діяльності Меджлісу кримськотатарського народу, а також утиски проти Української православної церкви — отримають належну оцінку з боку ООН.

Як писала "ДС", окупаційна влада Криму вимагає демонтувати деревʼяний храм Православної церкви України "Неопалима купина" в Євпаторії, а митрополита Сімферопольського Климента Кримського зобовʼязала сплатити штраф.

    Реклама на dsnews.ua