• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Крим знаходився під контролем Росії ще до анексії, — ЄСПЛ

Реклама на dsnews.ua

Європейський суд з прав людини визнав, що Росія фактично контролювала український півострів Крим ще до 27 лютого 2014 року

Про це йдеться в рішенні суду, яке є у розпорядженні Європейська правда, передає "ДС".

Такий висновок Суд зробив, розглядаючи питання про прийнятність української скарги, адже Україна звинувачувала РФ також в порушеннях, які відбулися в кінці лютого і на початку березня, тобто до здійснення Росією незаконної анексії окупованого нею півострова.

"У ніч на 27 лютого легітимна цивільна влада в Криму була усунена силою і заміщена агентами РФ. Російські війська і парамілітарні організації не давали українським військовим покинути місце їх розташування і не давали перекинути до Криму українських військових з материка. Головні пункти доступу до Криму по суходолу, по воді і по повітрю були заблоковані російськими військовими і парамілітарними силами", — доводило, зокрема, звернення України в ЄСПЛ.

Суд повністю погодився з українськими аргументами.

ЄСПЛ, зокрема, визнав неправовими будь-які рішення, прийняті в судах Криму. Він погодився з твердженнями України про "існування адміністративної практики поширення законодавства РФ на Крим" і заявив, що "починаючи з 27 лютого 2014 року суди, які діяли в Криму, не можуть вважатися сформованими законно", стверджує рішення Суду.

Нагадаємо, міністр юстиціі Денис Малюська в четвер, 14 січня, заявив, що Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) визнав прийнятою справу "Україна проти Російської Федерації" по Криму і перейшов до розгляду справи по суті.

    Реклама на dsnews.ua