• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Кримські окупанти через "суди" за рік депортували понад 100 українців

Так звані "суди" окупованого Росією Криму в 2020 році прийняли рішення про депортацію і примусове переміщення 178 осіб, 105 з яких — громадяни України

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в новій доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"У 2020 році суди в Криму видали укази про депортацію та примусове переміщення принаймні 178 осіб, які за російським імміграційним законодавством вважаються іноземцями, зокрема 105 громадян України", — сказала глава Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матильда Богнер.

За її словами, в Управлінні Верховного комісара ООН продовжували фіксувати порушення прав людини і міжнародного гуманітарного права, і зробили рекомендації Росії, як державі-окупанту, як виправити це.

Богнер зазначила, що Православна церква України опинилася під тиском, зокрема, через втрату своїх культових споруд в Криму, представники інших віросповідань також опинилися під тиском. Окремим "Свідкам Єгови" висунуті кримінальні звинувачення в екстремізмі, здійснюються судові переслідування.

"Правоохоронні органи в Криму здійснили щонайменше 19 обшуків у житлових приміщеннях, що належать "Свідкам Єгови", у 2020 році", — зазначила вона.

Управління Верховного комісара ООН також стурбовано повідомленнями про невідповідні умови утримання під вартою в пенітенціарних установах в Криму, а також в РФ, куди теперішні і колишні увʼязнені в Криму були депортовані для відбування покарань.

"Ми також висловлюємо занепокоєння у звʼязку з подальшими повідомленнями про тримання під вартою без звʼязків із зовнішнім світом кримських вʼязнів, які відбувають покарання в РФ. Тримання під вартою без звʼязків із зовнішнім світом позбавляє увʼязненого будь-яких контактів із зовнішнім світом і неодноразово було визнане формою катувань", — підкреслила Богнер.

Як повідомляла "ДС", голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матильда Богнер заявила, що з 1 серпня 2020 року по 31 січня 2021 року на Донбасі загинули вісім цивільних осіб, 28 отримали поранення.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua