• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Кримський окупант Константінов виступив на форумі в Білорусі

Реклама на dsnews.ua

МЗС України висловило протест у зв'язку з виступом на Форумі регіонів Росії і Білорусі представника російської окупаційної адміністрації Криму Володимира Константінова

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Міністерства закордонних справ, передає "ДС".

У звʼязку з виступом Константінова на Форумі в форматі відеоконференції в МЗС України був запрошений радник-посланник Посольства Республіки Білорусь в Україні (у звʼязку з відсутністю посла РБ в Києві) для дачі пояснень.

"Україна вважає неприпустимими такі недружні кроки білоруської сторони, які ставлять під сумнів приналежність до України тимчасово окупованої Росією АР Крим і м.Севастополь", — йдеться в повідомленні.

Білоруський дипломат, в свою чергу, запевнив, що "офіційна позиція Білорусі на підтримку територіальної цілісності України у її міжнародно визнаних кордонах жодним чином не змінилася".

В ході зустрічі були також порушені питання по недружньому інциденту із зупинкою та оглядом автомобіля посла України в Білорусі Ігоря Кизима на українсько-білоруському кордоні. МЗС України поки не отримало офіційних розʼяснень Мінська щодо цього інциденту.

Українські дипломати також висловили стурбованість у звʼязку з продовженням репресій проти учасників мирних протестів в Білорусі.

"Україна категорично відкидає звинувачення білоруської сторони у нібито втручанні України у внутрішні справи Білорусі, а у помітній останнім часом відчайдушній риториці білоруських чиновників вбачає, на жаль, притаманний МЗС Росії епістолярний жанр", — підкреслюється в заяві.

Нагадаємо, 30 вересня глава українського МЗС Дмитро Кулеба заявив, що після завершення терміну президентських повноважень Олександра Лукашенка, який закінчується 5 листопада, офіційна Україна планує називати його по імені без вказування посади.

У МЗС Білорусі заявили про "дефіциті довіри" до представників офіційного Києва.

    Реклама на dsnews.ua