• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Кривонос розповів про провал операції з витіснення росіян із Криму

Реклама на dsnews.ua

Ще в січні 2014 року Генштаб України підняв по тривозі боєздатні частини десантників і спецназівців. За планом Генштабу, елітні підрозділи повинні були витіснити російських військових із Криму

Про це ексзаступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України Сергій Кривонос розповів Радіо Свобода, передає "ДС".

Кривонос у 2014 році керував полком спецназу. Він розповідає, що в лютому його десантники готувалися вирушити до Криму. Операція зі звільнення півострова повинна була початися на початку березня. Вони повинні були увійти до Криму і посилити угруповання українських військ на півострові.

За словами Кривоноса, тоді в Генштабі ЗСУ розробили трьохетапний план звільнення півострова. На той час у Криму на планових навчаннях уже перебувала рота 25-ї повітряно-десантної бригади ЗСУ.

"ЗСУ розглядали варіант захоплення наших територій. І багато військових частин були орієнтовані діяти згідно з цим планом, щоби відбити можливі спроби захоплення територій. Серед них і частини ВДВ: 25 повітряно-десантна бригада і 79 аеромобільна бригада. Вони повинні були увійти до Криму, зайняти позиції і посилити ті угруповання в Криму, які були в той час у Збройних сил України", — заявив Кривонос.

Що завадило операції? Одна з найбільш боєздатних українських частин у Криму, яка перебувала в Перевальному (36 бригада), була здана росіянам. Командир частини Сергій Стороженко здав українську частину росіянам, але спочатку він передав військовим РФ бронетехніку.

Навідник-оператор БМП-2 36-ї бригади берегової оборони Михайло Старостін розповідав, що, за наказом Стороженка бійці залишили техніку в парку, за півтора кілометри від казарм.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський 29 грудня звільнив Сергія Кривоноса з посади заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони України.

    Реклама на dsnews.ua