• USD 28.2
  • EUR 34.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Криза КСУ: профільний комітет ВР відклав розгляд законопроєктів

Реклама на dsnews.ua

Комітет з питань правоохоронної діяльності Верховної Ради прийняв рішення відкласти розгляд законопроєктів, спрямованих на врегулювання конституційної кризи в Україні, на 3 грудня

Трансляцію засідання комітету вів громадський рух "Чесно", передає "ДС".

"З усіх виступаючих я не побачив нікого з колег, хто б повністю підтримав даний законопроєкт. Тому я пропоную перенести обговорення на інший день. Наприклад, на завтра тільки з одного питання", — заявив глава комітету Денис Монастирський.

Так, в порядку денному засідання комітету 2 грудня було два питання щодо врегулювання конституційної кризи. Це законопроекти президента №4434 і робочої групи ВР №4441 по відновленню відповідальності за декларування недостовірної інформації.

Члени комітету 22 голосами "за" підтримали перенесення обговорення цих законопроєктів на 12.00 3 грудня.

Нардеп від ОПЗЖ Григорій Мамка поцікавився, чому розглядають тільки 2 проєкти законів, якщо в Раді зареєстровані 10. Він підкреслював необхідність розглянути всі альтернативні законопроєкти.

Депутат від "Голосу" Олександра Устинова заявила, що в законопроєктах йдеться про обмеження, а не позбавлення волі, а це є черговим обманом виборців, тому що це не працює.

Народний обранець від "Європейської солідарності" Сергій Алексєєв зазначив, що зараз питання тільки в тому, чи позбавляти волі. Він додав, що з таким рішенням не згоден. На думку Алексєєва, єдиним компромісним рішенням робочої групи є включення до законопроєкту санкції обмеження свободи.

У той же час нардеп від "Слуги народу" Ольга Совгиря заявила, що президент Володимир Зеленський раніше направив до парламенту лист з проханням не розглядати на засіданні комітету з питань правової політики 2 грудня його законопроєкт №4288, уточнює Українська правда.

Нагадаємо, раніше нардеп від "Євросолідарності" Олексій Гончаренко заявив, що в четвер, 3 грудня, на розгляд Верховної Ради буде винесено закон про відновлення відповідальності за недостовірне декларування та за його відсутність.

Крім того, Ольга Совгиря заявила, що робоча група з врегулювання конституційної кризи дійшла згоди, що громадські роботи будуть більш ефективним засобом впливу на посадових осіб, які декларують недостовірну інформацію, ніж висновок.

Як писала «ДС», в ніч на 30 жовтня президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження чинного складу Конституційного суду України (КСУ). 3 листопада нардепи "Слуги народу" почали збирати підписи під зверненням до суддів Конституційного Суду щодо їхньої добровільної відставки. На наступний день відповідне звернення нардепи передали безпосередньо в КСУ.

    Реклама на dsnews.ua