• USD 39.2
  • EUR 42
  • GBP 49.1
Спецпроєкти

Криза КСУ: Зеленський звернувся за допомогою до Венеціанської комісії

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський попросив у Венеціанській комісії оцінити стан антикорупційного законодавства після рішення Конституційного Суду

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Офісу президента, передає "ДС".

"Українська влада рішуче налаштована на її рішення і відновлення законодавчих механізмів запобігання та боротьби з корупцією", — цитує президента його пресслужба.

Зеленський просить Венеціанку надати висновок щодо прийняття рішення суддями КСУ про відповідальність за недостовірне декларування при наявності можливого конфлікту інтересів, а також про дотримання КСУ процедури розгляду справи, зокрема, про обґрунтованість рішення і дотримання меж конституційного подання.

Глава держави закликав Венеціанську комісію розглянути його прохання за прискореною процедурою через "нагальну потребу пошуку збалансованого рішення" для виходу з конституційної кризи.

Нагадаємо, 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з попередження корупції. Зокрема, було скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів. 28 жовтня НАЗК згідно з рішенням КСУ закрило доступ до реєстру електронних декларацій, проте вже 29 жовтня Кабмін на позачерговому засіданні зобов'язав НАЗК відкрити доступ до декларацій.

Як писала "ДС", в ніч на 30 жовтня президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт, яким запропонував припинити повноваження чинного складу Конституційного Суду України (КСУ). 3 листопада нардепи "Слуги народу" почали збирати підписи під зверненням до суддів Конституційного Суду щодо їх добровільної відставки. На наступний день відповідне звернення нардепи передали безпосередньо до КСУ.

    Реклама на dsnews.ua