• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.4
Спецпроєкти

Крутити педалі за свободу: у Раді хочуть залучити ув'язнених до генерації електроенергії, законопроєкт зареєстровано

В Україні може з'явитися закон, який дасть змогу ув'язненим скоротити термін за допомогою роботи на "велогенараційних установках", які розмістять на території в'язниць

Реклама на dsnews.ua

Про новий законопроєкт його автор народний депутат від Чернігівщини Сергій Гривко повідомив у Facebook, передає "ДС".

"Його концептуальна суть проста. Мотивувати 50 тис в'язнів генерувати електроенергію через велогенараційні установки. Якщо впродовж місяця вони будуть виконувати норми визначені Міністерством Юстиції, то термін ув'язнення зменшиться на 3 дні, але не більше 10 місяців в рік. Тобто за рік в'язень може зменшити термін ув'язнення на 30 днів", — пише політик.

За версією Гривка, реалізація "креативного" законопроєкту дозволить зекономити на утриманні в’язнів — до 8% від нинішніх щорічних витрат, приблизно 200 мільйонів гривень.

"Цим законопроектом показую альтернативні можливості для наповнення енергетичної системи, які можливо імплементувати у активний спорт, спортивні зали та інші структури. Було б круто побачити тренажерний зал, який генерує електроенергію", — наголошує нардеп.

Як писала "ДС", за даними Міненерго,в Україні відремонтовані та перебувають у ремонті 24 енергоблоки теплової генерації потужністю у понад 4,3 тис. МВт.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua