• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

"Кримнашевці" готують позов проти України за перекриття каналу

"Глава" підконтрольного Кремлю парламенту Криму Володимир Константинов заявив, що російська влада збирається подати стосовно України позов "через шкоду, заподіяну півострову водною блокадою" після перекриття Північно-Кримського каналу

Перекритий Північно-Кримський канал
Перекритий Північно-Кримський канал
Реклама на dsnews.ua

Про це Константинов повідомив журналістам 10 березня, передає "ДС" з посиланням на Крим.Реаліі.

"Ми спочатку повинні довести в наших російських судах. Потім далі будемо до міжнародних норм апелювати. Настане момент, коли ми зможемо предʼявити ці позови повною мірою. Це початок великої претензійної роботи, тому що слідом у нас енергетична блокада, транспортна блокада — це мільярди, які ми були змушені витратити і ще витратимо", — зявив Константінов.

У той же час, за даними провладного кримського інформаційного агентства "Кримінформ", спікер російського парламенту Криму також доручив оцінити збиток від викиду шкідливих речовин з кислотонакопичувального заводу "Титанових інвестицій" в Армянську в 2018 році, а також те, як постраждало кримське сільське господарство.

"У нас фактично повністю ліквідована ціла галузь, яка займалася вирощуванням рису і поставляла більше як 30% на всю Україну. Всі інші збитки, яких зазнали фермери в 2014, 2015 року, 2016 роках, які повʼязані були з переорієнтуванням господарства; багато хто досі зазнає цих збитків", — стверджує Константінов.

Він уточнив, що в суму позову також будуть включені 50 млрд рублів, які планує витратити Росія на "вирішення проблем водозабезпечення" анексованого нею Кримського півострова.

За словами Константінова, серед відповідачів буде глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров і ексвіцепремʼєр Автономної Республіки Крим Андрій Сенченко.

"Зокрема, колишні наші псевдокримчани, які доклали багато особистих зусиль для того, щоб вода була перекрита. Відомого Сенченка, Чубарова і іже з ними, які, не соромлячись, викладали свої звернення, закликаючи до завдання народу Криму якомога більшої шкоди", — сказав він.

Північно-Кримський канал був побудований в 1961-1971 роках для забезпечення водою територій Херсонської області і Криму за допомогою побудованого в нижній течії Дніпра Каховського водосховища.

Завдяки Північно-Кримському каналу Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді. Після окупації Криму Росією в 2014 році, поставки води на півострів були припинені.

Як писала "ДС", у грудні минулого року в компанії "Вода Криму" заявили, що води в Аянському водосховищі, яке обслуговує Сімферополь, залишилося на 8 днів. Також повідомлялося, що запаси води в окупованому Криму за рік скоротилися втричі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua