• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

КСУ отримав запити щодо "штрафу Зеленського"

Реклама на dsnews.ua

Конституційний суд відкрив конституційне провадження у відповідь на запит офіційно розтлумачити положення Основного закону щодо можливого притягнення президента Володимира Зеленського до адміністративної відповідальності

Про це йдеться у відповіді КСУ на журналістський запит, інформує "ДС".

"Ухвалою Третьої колегії суддів Першого сенату Конституційного суду України від 22 жовтня 2020 року №231-3(І)/2020 відкрито конституційне провадження в цій справі", — йдеться у документі, на який посилається Радіо Свобода.

Зазначається, що пленум Верховного суду 18 вересня вирішив звернутися до Конституційного суду з проханням офіційно розтлумачити частину 1 статті 105 Конституції щодо можливого притягнення президента України до адміністративної відповідальності. Конституційний суд отримав відповідне звернення Верховного суду, але дата його розгляду ще не визначена.

Нагадаємо, 3 червня під час робочої поїздки до Хмельницького президент Володимир Зеленський із делегацією відвідав місцеве кафе із порушенням тодішніх карантинних обмежень. Після того, як фото оприлюднила пресслужба президента, мережею поширилася критика користувачів щодо поведінки президента і його оточення в умовах пандемії коронавірусу.

10 червня поліція склала адміністративний протокол на власника кафе та відвідувачів, включно з президентом.

Хмельницький міськрайонний суд поцікавився у Верховного суду, чи можливо притягнути президента Володимира Зеленського до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення під час виконання повноважень.

Як писала "ДС", у президента Володимира Зеленського 9 листопада виявили коронавірус. За словами його прессекретарки Юлії Мендель, президент перебуватиме на самоізоляції у своїй резиденції під наглядом лікарів. Також коронавірусом заразився й глава ОПУ Андрій Єрмак.

    Реклама на dsnews.ua