• USD 28.2
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

КСУ взявся за конституційність запровадження карантину вихідного дня

Реклама на dsnews.ua

Конституційний Суд України відкрив провадження за конституційним поданням щодо конституційності карантину вихідного дня

Про це в своєму Telegram-каналі повідомила народний депутат від "Слуги народу", заступник голови парламентського комітету з питань правової політики Ольга Совгиря, передає "ДС".

"Конституційний суд відкрив провадження за поданням про конституційність так званого карантину вихідного дня", — йдеться в повідомленні.

Так, до Конституційного Суду надійшло подання народних депутатів, в якому оскаржено окремі положення постанови Кабінету Міністрів України, якою запроваджено так званий "карантин вихідного дня", який передбачає низку обмежень для діяльності суб'єктів господарювання у суботу та неділю. Також оскаржено положення постанови, якою передбачається заборона проведення закладами охорони здоров'я планових заходів щодо госпіталізації, крім тих, які передбачені цією постановою.

"У конституційному поданні стверджується, що впровадженими обмеженнями порушено рівність конституційних прав і свобод громадян, у результаті заборони працювати одним громадянам, у той час як інші громадяни працюють. На думку авторів подання, оскаржені в поданні заборони є безумовними, а їх фактична реалізація призводить до істотних (більше 50%) втрат доходу (заробітку) у суб'єктів господарювання, які працюють у різних економічних сферах", — написала "слуга".

Також автори подання відзначили, що обмеження на здійснення планових заходів госпіталізації передбачають вибірковий підхід до надання медичної допомоги всупереч положенням статті 49 Конституції України.

"Крім цього, також відзначається, що оскаржувані обмеження запроваджено без введення на території України воєнного чи надзвичайного стану, що є передумовою для обмеження низки конституційних прав відповідно до статті 64 Конституції України", — додала Совгиря.

При цьому вона підкреслила, що предметом оскарження в цьому поданні не є запровадження карантину в цілому.

Нагадаємо, в Мінекономіки не побачили особливих втрат через карантин вихідного дня.

    Реклама на dsnews.ua