• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

КСУ взявся за оскарження зниження "зелених" тарифів

Реклама на dsnews.ua

Конституційний суд України відкрив провадження щодо конституційності окремих положень законів "Про альтернативні джерела енергії" та "Про ринок електроенергії", які передбачають зниження так званих "зелених" тарифів

Подання подали 47 народних депутатів, передає "ДС" з посиланням на "Економічну правду".

Оспорюються положення закону про "зелені" тарифи, які визначають субʼєктів стимулювання виробництва електроенергії з альтернативних джерел, механізм розрахунку та застосування "зеленого" тарифу, обовʼязки гарантованого покупця і т. п.

"Народні депутати вважають, що при прийнятті закону "Про альтернативні джерела енергії", Верховна Рада вийшла за межі своїх повноважень, втрутившись у сферу конституційних повноважень виконавчої гілки влади, безальтернативно встановивши коефіціенти та механізми розрахунку "зеленого" тарифу, чим позбавила виконавчу владу його дискреції та повноважень його змінювати", — йдеться в повідомленні.

Крім того, положення закону "Про ринок електроенергії", на думку народних депутатів, призводять до неправомірних витрат з держбюджету і його розбалансування".

Зазначимо, 21 липня Верховна Рада прийняла в цілому законопроект №3658 про вдосконалення умов підтримки виробництва електроенергії з альтернативних джерел, який покликаний знизити і реструктуризувати "зелений" тариф.

31 липня президент Володимир Зеленський підписав закон. Документ, зокрема, передбачає зниження "зеленого" тарифу для введених в експлуатацію в період з 1 липня 2015 року по 31 грудня 2019 сонячних станцій понад 1 МВт на 15%, для ВЕС з турбінами 2000 кВт — на 7,5%.

    Реклама на dsnews.ua