• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Конституційний суд визнав незаконним створення НАБУ президентом

Велика палата Конституційного Суду України визнала такими що не відповідають Основному закону деякі положення закону "Про Національне антикорупційне бюро України", в тому числі, щодо призначення президентом директора НАБУ

КСУ визнав незаконним створення НАБУ / Фото з відкритих джерел
КСУ визнав незаконним створення НАБУ / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Конституційного Суду, передає "ДС".

За результатами розгляду подання 50 народних депутатів прийнято рішення, що Основному закону не відповідають положення про наділення президента України повноваженнями створювати НАБУ, призначати на посаду та звільняти з посади директора НАБУ, визначати трьох осіб до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття посади директора НАБУ.

Крім того, визнані незаконними повноваження глави держави визначати одного члена комісії зовнішнього контролю для проведення незалежної оцінки (аудиту) ефективності діяльності НАБУ, його операційної та інституційної незалежності і затверджувати Положення про Раду громадського контролю та про порядок її формування.

Також КСУ закрив конституційне провадження у справі про перевірку на відповідність Конституції України абзацу першого ч.1 ст. 1 Закону в частині визначення Національного антикорупційного бюро як "державного правоохоронного органу".

У той же час Конституційний Суд вказав, що Верховна Рада має невідкладно привести положення законодавства України у відповідність з Рішенням КСУ.

Положення Закону, що визнані неконституційними, втрачають чинність через три місяці з дня ухвалення Конституційним Судом рішення.

Рішення Конституційного Суду України є обов'язковим, остаточним і оскарженню не підлягає.

Як повідомляла "ДС", згідно з висновком Центру політико-правових реформ, всі рішення директора НАБУ Артема Ситника після 28 серпня 2020 року можуть бути оскаржені в судовому порядку і визнані протиправними.

    Реклама на dsnews.ua