• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

КСУ зайнявся законом про ринок землі

Реклама на dsnews.ua
46 нардепів направили в Конституційний суд подання про тлумачення частин 1 частини статті 13 та частини 1 статті 14 Конституції, в яких йде мова про право власності народу на землю

Розглядом подання займеться Велика палата Конституційного суду, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

На початку засідання суддя-доповідач по цій справі Віктор Колесник доповів, що направив 14 запитів вченим, вищим навчальним закладам і науковим установам, в яких просив висловити позицію щодо порушених у конституційному поданні питань.

Під час усних слухань справи виступив один з авторів конституційного подання депутат Сергій Власенко, який заявив, що необхідність тлумачення згаданих статей Конституції з'явилася після того, як у Верховній Раді були проголосовані в першому читанні три законопроекти, які "вирішують долю 72% української землі".

"Питання не тільки в можливості продажу землі іноземцям. У ці закони закладена можливість самовільного зміни власником цільового використання землі, зняття певних контрольних функцій держави, зокрема, скасовуються сівозміни для сільськогосподарських земель. Наша правова позиція полягає в тому, що такі питання може вирішувати тільки український народ, як власник всіх земель України", - сказав він.

На думку депутата, парламент не має повноважень приймати рішення щодо продажу землі. Це питання, вважає Власенко, має бути вирішено на всеукраїнському референдумі.

Між тим, представники Верховної Ради і президента в Конституційному Суді Совгиря Ольга і Федір Веніславський просили суд припинити провадження по справі в зв'язку з тим, що не були наведені аргументи про необхідність тлумачення Конституції в цій частині.

Нагадаємо, 240 депутатів ВР в першому читанні і за основу підтримали законопроект №2178-10 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення".

Фракція партії "Слуга народу" дала за законопроект 227 голосів, позафракційні - 13. Інші фракції голосували проти, або утримувалися і не голосували.

Згідно заявам фракції "Слуга народу", між першим і другим читанням буде внесена поправка про проведення всеукраїнського референдуму, на якому українці вирішать, чи давати іноземцям дозвіл купувати землю.

    Реклама на dsnews.ua