• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Хто першим отримає в Україні вакцину від COVID-19. ЦГЗ розкрив деталі етапів вакцинації

Реклама на dsnews.ua

Вакцинація від коронавируса в Україні буде проходити в три етапи. В першу чергу вакцину отримають медпрацівники і військові в зоні ООС на Донбасі, а ув'язнені отримають її раніше звичайних законослухняних громадян

Про це розповів в. о. глави Центру громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я Ігор Кузин в інтерв'ю "Лізі", інформує "ДС".

Як розповів Кузин, перший етап вакцинації буде проводитися, коли Україна отримає вакцину у кількості не більше 10% від населення країни

Під час цього етапу вакцину отримають: медпрацівники, військові, які беруть участь в операції Об'єднаних сил, працівники соціальної сфери, жителі і персонал спецзакладів (інтернатів, будинків для людей похилого віку тощо).

Другий етап вакцинації почнеться, коли кількість вакцин буде від 11% до 20% від кількості населення. На цьому етапі вакцину отримають: люди в групі ризику (хворі від 60 років); працівники установ освіти; працівники силових структур і МЗС; укладені і заарештовані; персонал місць позбавлення волі та слідчих ізоляторів.

Третій етап вакцинації буде проходити, коли Україна буде забезпечена вакциною в кількості 21-50% від кількості населення. Тоді вакцинувати будуть хворих від 18 до 59 років та інші категорії населення і професійні групи, які мають високий ризик підхопити вірус.

"Якщо якась вища за рейтингом група буде відмовлятися, медики, наприклад, то вакцина піде наступним за рівнями групам", — додав Кузін, підкресливши, що такий сценарій є малоймовірним, адже в групи, які планують вакцинувати, входить 20 млн чоловік.

Як повідомляла "ДС", голова комісії з біобезпеки та біологічного захисту при Раді нацбезпеки і оборони України, академік НАНУ Сергій Комісаренко раніше заявив, що масова вакцинація від коронавирусної інфекції в Україні почнеться не раніше середини 2021 року.

    Реклама на dsnews.ua