• USD 28.2
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Кулеба: Цивілізацію на значну територію РФ принесли українці, і Росія не повинна забувати про це

Реклама на dsnews.ua

Останні роки Росія планово зачищає свою територію від незалежних українських організацій

Про це в інтерв'ю "Радіо Свобода" заявив глава МЗС України Дмитро Кулеба, коментуючи рішення Омського обласного суду про заборону організації українців "Сірий Клин", передає "ДС".

"Тут треба ширше дивитися. Це ж не якийсь одиничний випадок. Останні роки Росія планово зачищає свою територію від незалежних українських організацій. Тобто все, що не інфільтровано, не контролюється повністю ФСБ, все піддається знищенню. Так було з українською бібліотекою в Москві. і так зараз сталося з "Сірим Клином". Мене вся ця ситуація призводить тільки до однієї думки. нам потрібно зробити одну річ. Сказати нам потрібно зараз (і я скористаюся вашим ефіром), що, дорогі українці Росії, як би вам складно не було зараз, але Українська держава завжди буде пам'ятати про вас, про ваших прадідів, які будували цілі міста, будували, приносили цивілізацію на окремі території Російської Федерації. Ми повинні чітко і прямо вголос говорити, що цивілізацію на значну територію Росії принесла Україна, принесли українці, які приїжджали туди, розвивали господарство, ліси перетворювали в селища і міста, будували економіку. І ми повинні пам'ятати, і Росія повинна пам'ятати про те, що це зробили українці, а не росіяни", — заявив Кулеба.

І друге, нам взагалі потрібно дуже серйозно переосмислити нашу політику щодо іноземних українців, зокрема як ми можемо допомагати українцям в Росії в тих умовах майже тотального контролю ФСБ, під яким вони перебувають. Це дуже серйозне завдання. Наш інструментарій дій в Росії дуже обмежений. Але цим потрібно зайнятися", — резюмував глава МЗС.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що дата майбутньої зустрічі політичних радників лідерів "нормандської четвірки" щодо врегулювання на Донбасі вже визначена, однак поки вона тримається в секреті.

    Реклама на dsnews.ua