• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Кулеба нагадав Пєскову, що "питання Криму закрите виключно у свідомості мешканців Кремля"

Реклама на dsnews.ua

Питання окупованого Росією Криму для світового співтовариства залишатиметься відкритим до того моменту, доки півострів не повернеться до складу України у тому статусі, який він мав до лютого 2014 року

Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив під час онлайн-брифінгу у вівторок, 13 жовтня, передає "ДС".

«Ви могли чути різні нещодавні коментарі речника президента Росії про те, що Крим ніхто ніде не буде обговорювати, що це питання «закрите». Я можу абсолютно чітко заявити, що питання Криму «закрите» виключно у свідомості жителів Кремля. Для решти світу, та й для самих росіян, які не обтяжені пропагандистськими штампами, питання Криму залишатиметься відкритим доти, доки він не повернеться до складу України, тобто до статусу, який у нього був до лютого 2014 року», — сказав Кулеба.

Міністр додав, що всі злочини й порушення, які вчиняє російська окупаційна адміністрація в Криму, належним чином документуються, і «настане час, коли Росія понесе за них відповідальність».

У цьому контексті голова МЗС нагадав, що на 14 жовтня, коли відзначатиметься День захисника України, російська окупаційна адміністрація запланувала відправку зі збірного пункту в Севастополі осіб, незаконно призваних Російською Федерацією на строкову службу в Чорноморському флоті РФ та у військах Південного військового округу.

«Хочу дуже чітко зазначити, що призов у Криму – це воєнний злочин, прямо заборонений міжнародним гуманітарним правом. Ця незаконна призовна кампанія є вже дванадцятою, тобто Російською Федерацією в окупованому Криму було вчинено вже дванадцять воєнних злочинів з незаконного призову до своїх збройних сил. Усе це демонструє, що російська агресія триває», — уточнив Кулеба.

Нагадаємо, у понеділок, 12 жовтня, спікер президента Росії Дмитро Пєсков, коментуючи заяву президента України Володимира Зеленського щодо мирної угоди з Росією, яка поверне окуповані Росією Донбас і Крим, сказав, що "проблеми Криму не існує і не може існувати в рамках відносин Росії з якимись країнами", а більш пріоритетним є вирішення питання Донбасу.

    Реклама на dsnews.ua