• USD 27.7
  • EUR 32.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Кулеба нагадав, від чого залежить відкриття кордонів ЄС для українців

Реклама на dsnews.ua
Держави Євросоюзу відкриють свої кордони для жителів України після незначного покращення ситуації з поширенням коронавіруса в країні

Про це Кулеба заявив під час години запитань до уряду в парламенті, коментуючи припущення про недовіру в країнах ЄС до української статистикою захворюваності, передає "ДС" з посиланням на Укрінформ.

"Ми ведемо переговори з усіма країнами, які представляють інтерес для українців як точки, в які вони планують поїхати цього літа. При прийнятті цими країнами рішень про допуск громадян України немає проблем з довірою до статистики, немає проблем з довірою до кількості тестів", - сказав Кулеба.

Він зазначив, що це проблема цифр як таких, тому що в ЄС встановлено певний ліміт кількості хворих на 100 тисяч населення.

"Ми знаходимося дуже близько до цього порогу. Незначне поліпшення ситуації в Україні дозволить нам вписатися в стандарти, і в'їзд для українців буде відкрито", - переконаний глава МЗС.

Як відомо, повна заборона для в'їзду туристів з-за меж ЄС діє до 15 червня, після чого країни-члени замінюють їх на обмеження для туристів з певних країн.

Нагадаємо, Словаччина і Молдова з 1 червня відкрили додаткові контрольні пункти пропуску на кордоні з Україною. У свою чергу Угорщина вирішила відкласти аналогічну процедуру. При цьому Україна відновила роботу КПП "Тиса" на кордоні з Угорщиною в Закарпатській області.

Також офіційний Будапешт в п'ятницю, 5 червня, відкрив кордони для громадян Чехії, Словаччини та Австрії. Тепер вони можуть в'їжджати в Угорщину без обмежень.

Єврокомісар з питань внутрішніх справ ЄС Юлва Йоханссон сподівається, що країни блоку відкриють кордони до кінця червня.

    Реклама на dsnews.ua