• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Кулеба про проблеми з водою в Криму: це Росія довела його "до ручки"

Реклама на dsnews.ua

Проблеми з водопостачанням в анексованому Криму створила Російська Федерація, яка довела півострів "до ручки". При цьому будь-які звернення Москви в міжнародні інстанції з даного питання є абсолютно безперспективні

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, передає "ДС" з посиланням на його інтерв'ю "Обозревателю".

Також він підкреслив, що згідно з міжнародним правом, всю відповідальність за ситуацію на окупованій території несе держава-окупант.

"Україна не несе відповідальності за проблеми з водопостачанням в АР Крим та місті Севастополь. Спроби Росії перетворити це в українську проблему, звинувачувати нас в "геноциді", звертатися в ООН, абсолютно безперспективні", — сказав він.

При цьому глава МЗС зазначив, що РФ тільки створює інформаційний шум, намагаючись усіх звинуватити.

"Але насправді звинувачувати можна тільки самих себе. Це Росія довела Крим до ручки і створила там проблеми з водопостачанням", — додав він, уточнивши, що Україна буде розглядати його відновлення виключно в контексті деокупацію півострова.

Нагадаємо, раніше президент РФ Володимир Путін заявив, що в Криму достатньо власних запасів прісної води, а всі проблеми з водопостачанням міст виникли через те, що раніше на півострові не займалися інфраструктурою.

Як писала "ДС", у президента України заявляли, що проблеми з водопостачанням в Криму пов'язані з неправильним розподілом ресурсу. Після початку тимчасової окупації Росія почала направляти водні ресурси на військові бази, обслуговування військового персоналу.

    Реклама на dsnews.ua