• USD 27.7
  • EUR 33.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Кулеба про рішення по Росії: Ця ПАРЄ давно зламалася, а нову не принесли

Реклама на dsnews.ua

Глава МЗС Дмитро Кулеба, коментуючи рішення Парламентської асамблеї Ради Європи підтвердити повноваження російської делегації без обмежень, заявив, що "ця ПАРЄ давно зламалася"

Коментар міністр залишив у своєму офіційному Twitter-акаунті, передає "ДС".

"Ця ПАРЄ давно зламалася. Нову так і не принесли", — заявив міністр закордонних справ України.

У четвер, 28 січня, ПАРЄ прийняла резолюцію про підтвердження повноважень російської делегації, не вводячи проти неї ніяких обмежень. Документ пропонує визнати, що в низці питань Росія відступила від зобов'язань перед Радою Європи і останнім часом додатково погіршила ситуацію. Однак ПАРЄ вирішила не накладати на делегацію РФ ніяких санкцій, пояснюючи це "прагненням до діалогу".

На початку сесії ПАРЄ, яка почалася 25 січня, українська делегація оскаржила повноваження росіян в Асамблеї. Повноваження були оскаржені на істотних підставах — порушення базових принципів Ради Європи.

Четвергову резолюцію прийняли в найбільш сприятливій для Росії редакції. На засіданні Асамблея відмовилася підтримати поправку України з пропозицією не ратифікувати повноваження делегації РФ. Раніше моніторинговий комітет ПАРЄ відхилив усі українські правки до цього рішення.

Делегація Російської Федерації пригрозила відмовитися працювати в ПАРЄ в разі спроби покарати їх за порушення прав людини.

Нагадаємо, російську делегацію позбавляли права голосу в квітні 2014 роки після анексії Криму. На знак протесту росіяни відмовилися брати участь у сесіях ПАРЄ, а Москва припинила платити свою частку внеску до бюджету Ради Європи.

У січні 2020 року російською делегації повернули повноваження в повному обсязі. 25 січня 2021 року повноваження російської делегації в ПАРЄ оскаржили з ініціативи України.

    Реклама на dsnews.ua