• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Кулеба розвінчав міф про російськомовний схід України (ВІДЕО)

Реклама на dsnews.ua

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що східна Україна — це змішане середовище для української та російської мов, і порадив ЗМІ бути обережнішими в формулюваннях питань про "обмеження" щодо використання останнього, так як навіть питаннями можна поширити небезпечну дезінформацію

Про це він сказав в ефірі стамбульського каналу TRT Russian, передає "ДС".

Також він розповів, що родом зі сходу України та проводив там більшу частину шкільних канікул.

"Так що я жив в змішаному середовищі. Буде перебільшенням сказати, що східна Україна — це тільки російська мова. Все залежить від місцевості. В Сумах, так, говорять російською, але якщо переїхати в найближче село — люди розмовляють вже українською. Тому, я б не сказав, що схід України — російськомовний", — заявив він.

Міністр додав, що єдиною державною мовою є українська, а "всі інші можна практикувати і використовувати в рамках законів і міжнародних зобов'язань, немає потреби обговорювати обмеження".

На уточнююче запитання, чи підтримує він обмеження щодо використання російської мови в урядових установах, школах, університетах, Кулеба пояснив:

"По-перше, таких обмежень немає, так як уряд України — це уряд України, і ми використовуємо українську мову, тому що це державна мова України. По-друге, моя дочка ходить в школу, де вона розмовляє українською, французькою і вільно російською, це залежить від вибору мови, на якій ви спілкуєтеся зі співрозмовником. При отриманні держпослуг слід використовувати державну мову. Коли отримуєте освіту, воно надається відповідно до закону, коли певна частина предметів викладається українською, а інша — російською чи іншими мовами нацменшин в Україні. Тому я б просив бути обережніше з формулюваннями, тому що навіть ваші питання про обмеження можуть дезінформувати ваших глядачів".

    Реклама на dsnews.ua