• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Кулеба пояснив, навіщо Україна долучилася до "Люблінського трикутника"

Реклама на dsnews.ua

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба вважає, що новий формат відносин між Україною, Польщею та Литвою допоможе ефективніше протистояти загрозам з боку Росії

Про це Кулеба розповів у інтервʼю "Главкому", передає "ДС".

Міністр зазначив, що раніше Україна здебільшого прагнула приєднатися до якихось вже існуючих форматів, але зі створенням "Люблінського трикутника" опанувала активну, лідерську роль.

"Ми разом з Польщею та Литвою створюємо об’єднання, в рамках якого зможемо просувати власний порядок денний, ефективно захищати національні інтереси, реалізовувати втрьох наше спільне бачення майбутнього регіону. Ми також зможемо ефективно протистояти агресивній російській політиці, адже всі три країни не мають ілюзій щодо дій та намірів Кремля. Не лише у військовому вимірі, але й у вимірі дезінформації та всіх супутніх методів агресії", — каже Дмитро Кулеба.

Окремий блок взаємодії – це торгівля, інвестиції та інфраструктурні проєкти, зазначив він.

"Три країни, які мають вихід до трьох морів, 83 мільйони населення, майже 770 мільярдів доларів сукупного ВВП та 981 тисяча квадратних кілометрів території, мають величезний економічний та політичний потенціал", — навів цифри очільник МЗС.

Також, додав він, три країни вже об’єднує асамблея трьох парламентів і спільний військовий підрозділ, "Литполукрбриг".

Крім того, взаємодія у новому форматі сприятиме більш ефективній інтеграції України в ЄС і НАТО та наближенню до членства в цих організаціях.

"Простіше кажучи, "Люблінський трикутник" – це не чергова політична декларація для гарного слівця. І зараз ми працюємо, щоб максимально наповнити нашу взаємодію", — каже міністр. 

Як повідомляла "ДС", 28 липня міністри закордонних справ України, Польщі та Литви підписали спільну декларацію щодо заснування "Люблінського трикутника" — нового формату стосунків між країнами.

    Реклама на dsnews.ua