• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Кулеба підтвердив плани щодо призначення Маркарової послом у США

Реклама на dsnews.ua

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба підтвердив, що рекомендував колишню очільницю Мінфіну Оксану Маркарову на посаду посла України у США

Разом з тим він наголосив, що призначення Маркарової може зайняти певний час, інформує "ДС".

Раніше джерела в Офісі президента і МЗС повідомили, що Оксана Маркарова може замінити Володимира Єльченка на посаді посла Україні у Вашингтоні. За даними джерел, з відповідною ідеєю виступив голова ОПУ Андрій Єрмак.

Очільник МЗС України Дмитро Кулеба зазначив, що нинішній посол України у Вашингтоні Володимир Єльченко "є класиком української дипломатії, претензій до його роботи немає, але принцип ротації в дипломатії ніхто не скасовував".

"Кандидатуру нового посла на розгляд президента вносить міністр закордонних справ. Зваживши всі аргументи, я запропонував кандидатуру Оксани Маркарової. Процедура її оформлення запущена, але традиційно займає певний час. Можу дати лише одну пораду — судіть про призначення за підписаним указом президента, а не публікаціями в пресі", — написав він на своїй сторінці у Facebook.

Він підкреслив, що у разі призначення Маркарової "Україна вперше матиме у Вашингтоні посла, яку добре знають і в адміністрації США, зокрема в Держдепі та Міністерстві фінансів, і в МВФ".

Коментуючи можливе призначення Маркарової, деякі експерти зауважили, що вона не має дипломатичного досвіду і припустили, що її головною ціллю буде "вибивання грошей з МВФ".

Таке припущення Кулеба назвав "маячнею". "Важлива правда також в тому, що Маркарова буде перша в історії пані посол України в США. Це безумовні плюси", — прокоментував він.

Також чинний очільник МЗС згадав висловлювання одіозного Костянтина Грищенка, який двічі очолював зовнішньополітичне відомство і був віцепрем'єром за часів президенства Януковича: "Колишній міністр закордонних справ Костянтин Грищенко після багатьох років в міжнародній та національній політиці казав: складніше за дипломатію лише внутрішня дипломатія".

"Колишня й успішна міністр фінансів за визначенням не може бути поганим дипломатом. Там просто посада не дозволяє не бути дипломатом", — резюмував Кулеба.

Коментарів самої Оксани Маркарової щодо свого можливого призначення наразі не надходило.

    Реклама на dsnews.ua