• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Кулеба повідомив про три важливі домовленості з головою МЗС Угорщини

Міністр зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, який головує в Комітеті міністрів Ради Європи, відвідає зону проведення Операції об’єднаних сил в Луганській області

Реклама на dsnews.ua

Про це 22 липня повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, інформує "ДС".

"Вперше з початку російської агресії проти України у 2014 році голова Комітету міністрів Ради Європи відвідає зону Операції об’єднаних сил в Луганській області. І символічно, що це буде глава МЗС Угорщини Петер Сійярто", — написав український міністр у себе в Facebook.

Він також повідомив, що з самого ранку провів переговори з угорським колегою і має три важливі результати:

"1. Підписали угоду про взаємне визнання документів про освіту та наукові ступені, яку не могли погодити сім років. 2. Домовилися, що до кінця липня співголови українсько-угорської комісії з питань національних меншин проведуть зустріч і запланують проведення повноцінного засідання комісії, яка не засідала з 2011 року. 3. Домовилися, що в Будапешті буде встановлено памʼятний Хрест з написом "Загиблим за Україну". Ми, у свою чергу, надамо дозвіл на виділення додаткової ділянки для розміщення угорського військового кладовища в Підполоззі у Закарпатській області".

На переконання Кулеби, "ці домовленості є важливими елементами в розв’язуванні проблем, які накопичилися з Угорщиною за останні роки".

"А почався візит Петера Сійярто з обміну подарунками. Я отримав угорський м’яч, а Петер — нашу вже легендарну форму зі "Слава Україні!" Тепер в літак і разом на схід", — резюмував очільник МЗС.

Як писала "ДС", 21 липня Кабінет міністрів затвердив склад та положення української частини Змішаної українсько-угорської комісії з питань забезпечення прав національних меншин.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua