• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Кулеба пояснив відмову Кремля продовжити мандат місії ОБСЄ на Донбасі

Росія відмовилася продовжувати мандат моніторингової Місії ОБСЄ на своїх пунктах проруска "Гуково" і "Донецьк" в Ростовській області на кордоні з окупованим Донбасом задля зриву Мінських угод

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час зустрічі з генеральним секретарем ОБСЄ Хельгой Шмід, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу МЗС.

Міністр назвав рішення Росії про закриття місії спостерігачів ОБСЄ на російських пунктах пропуску "свідомим кроком задля руйнування Мінських домовленостей".

Він нагадав, що п. 4 Мінського протоколу від 5 вересня 2014 року передбачає забезпечення постійно діючого моніторингу та верифікації з боку ОБСЄ державного кордону між Україною і Росією.

Міністр переконаний, що Росія перешкодила присутності спостерігачів ОБСЄ на кордоні для того, щоб з ще більшою зухвалістю поставляти на окуповані території в Луганській і Донецькій областях зброю, боєприпаси і найманців, і в подальшому підживлювати збройний конфлікт.

Кулеба зазначив, що Україна виступає за відновлення моніторингу неконтрольованої частини російсько-українського кордону.

Як повідомляла "ДС", Росія відмовилася продовжувати мандат Місії ОБСЄ в пунктах пропуску на кордоні з окупованою територією України "Гуково" і "Донецьк" після 30 вересня поточного року.

У МЗС України засудили позицію Росії і назвали її "деструктивною".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua