• USD 28.4
  • EUR 33.8
  • GBP 38
Спецпроєкти

Кулеба поскаржився ЄС і НАТО на угорське втручання в місцеві вибори

Реклама на dsnews.ua

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив представникам Європейського союзу та НАТО про дії угорських чиновників під час місцевих виборів 25 жовтня

Про це він заявив під час онлайн-брифінгу 29 жовтня, передає "ДС" з посиланням на "Радіо Свобода".

Кулеба нагадав, що у відповідь на незаконну агітацію Київ заборонив в'їзд двом угорським дипломатам.

"В дипломатії заборона на в'їзд, ще й для чиновника іншої країни — це більш ніж жорсткий крок. Це був обмін першими голами. Обмін другими голами відбувся в тому, що мій колега (глава МЗС Угорщини. — ред.) Петер Сійярто зробив ці заяви про європейську та євроатлантичну інтеграцію України. Я проінформував наших колег в Європейському союзі і в НАТО про поведінку Угорщини. Я вважаю, що втручання у внутрішні справи дружньої сусідньої країни не підходить поважному члену таких організацій, як ЄС і НАТО. Тому 2:2, гра завершується, але турнір триває", — заявив він.

Кулеба зазначив, що Київ і Будапешт довгий час працювали над відновленням довіри в своїх відносинах. За його словами, країни досягли певного прогресу: Угорщина не ветувала надання Україні статусу партнера розширених можливостей в НАТО, а також надала допомогу в боротьбі з пандемією коронавірусу на Закарпатті.

"Але потім ми зайшли в процес місцевих виборів і, на жаль, наші угорські колеги вирішили трішки поагітувати за угорську партію на Закарпатті на цих виборах. Відповідно до законодавства України, подібна агітація заборонена категорично, без винятків. Ми неодноразово, коли фіксували факти такої агітації, попереджали угорських колег утримуватися від таких кроків надалі, на жаль, нас не почули. Квінтесенцією всього цього процесу став день голосування, коли чиновники вдалися до прямої агітації в день виборів і цим порушили українське законодавство", — сказав міністр.

Проте, зазначив він, Київ готовий до подальшого діалогу з сусідньою державою за умови взаємної поваги.

"Не дивлячись на цей кричущий випадок, дипломатія — це гра в довгу, і ми готові рухатися далі у відносинах з Угорщиною, у вирішенні проблем, які є. Але виключно на основі принципів взаємної поваги та з повагою до національних інтересів країни. Ті ж, хто хочуть продовжувати цей стан сварки між сусідніми країнами, знаходяться по інший бік барикад, і ми будемо рішуче протидіяти будь-яким спробам підірвати український суверенітет і ігнорувати українські інтереси", — стверджує Кулеба.

Нагадаємо, раніше Україна заборонила в'їзд в країну двом високопоставленим угорським чиновникам, які під час візиту до Закарпатської області агітували місцеву угорську громаду голосувати за певну партію на місцевих виборах, що заборонено українським законодавством.

Пізніше міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто назвав рішення України про заборону в'їзду двом угорським чиновникам через втручання в місцеві вибори "жалюгідним і нісенітницею".

    Реклама на dsnews.ua