• USD 28.2
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Кулеба пригрозив спецслужбам Росії та Білорусі

Реклама на dsnews.ua

Україна буде жорстко реагувати, якщо спецслужби Росії і Білорусі будуть зловживати відкритістю кордонів нашої країни

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на пресконференції в Лісабоні, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Що стосується того, що сталося вчора. У нас є серйозні причини вважати, що ці люди не вʼїхали в Україну добровільно, дипломатично висловлюючись. Я зробив дуже чітку заяву вчора, кажучи, що, попри те, що кордон України вільний і відкритий для громадян Білорусі, ми жорстко реагуватимемо на будь-які спроби зловживання відкритістю України білоруськими чи російськими спеціальними службами", — сказав Кулеба.

Глава МЗС підкреслив, що оскільки в Білорусі розгорталася криза, для України стало ясно, що "ми маємо простягнути руку допомоги народу Білорусі".

"І тому, незважаючи на той факт, що Україна обмежила вʼїзд для іноземців в Україну на вересень, ми виключили громадян Білорусі з цих обмежень. Ми розуміємо, що вільна міграція під час кризи також приносить деякі ризики, але ми вважаємо, що зараз важливіше підтримати народ Білорусі, тих, хто залишає країну у звʼязку з репресіями, порушенням прав людини", — пояснив він.

Міністр зазначив, що для України будь-яке посилення позицій РФ у Білорусі є загрозою національній безпеці.

"Для України будь-яке посилення позицій Росії в Білорусі є загрозою національній безпеці України. Україна зацікавлена в незалежній, суверенній Білорусі, де демократія та ринкова економіка процвітають. І ми глибоко шкодуватимемо, якщо в процесі цієї кризи ситуація в Білорусі зміниться на гірше", — додав Кулеба.

Як повідомляла "ДС" 7 вересня білоруська опозиція заявила про викрадення в центрі Мінська соратниці Світлани Тихановської, члена Координаційної ради Марії Колеснікової. Пізніше ЗМІ з посиланням на джерела повідомили, що її затримали на кордоні з Україною.

Офіційний представник Держприкордонкомітету Білорусі Антон Бичковський підтвердив, що Марія Колеснікова затримана на білорусько-українському кордоні, а її соратники Антон Родненков і Іван Кравцов перебувають на території України.

    Реклама на dsnews.ua