• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Кулеба привезе з Туреччини автентичну копію Брест-Литовського договору (ФОТО)

Реклама на dsnews.ua

Туреччина передала Україні факсимільну автентичну копію Брест-Литовського мирного договору

Про це йдеться у повідомленні агентства "Укрінформ", передає "ДС".

Факсимільна копія знята з оригіналу Брест-Литовського мирного договору, який був віднайдений в Османському архіві в Стамбулі. Документ привезе до України міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

"Ми у всьому світі будемо шукати історичні документи й артефакти, які показуватимуть тяглість нашої держаної традиції і тяглість нашої дипломатії, тому що це дуже важливо для побудови держави і для побудови нашої ідентичності", — зазначив Кулеба.

Документ привезе міністр закордонних справ Дмитро Кулеба
Документ привезе міністр закордонних справ Дмитро Кулеба

Документ вдалося віднайти завдяки зусиллям Посольства України в Туреччині та Генконсульства України в Стамбулі.

"Це чудове відкриття в Османському архіві дозволило відновити сторінку історії, що тісно пов’язана з українським державотворенням. Приємно, що ця частинка історії, духу й атмосфери буде нині в Україні", — прокоментував передачу документу надзвичайний та повноважний посол України в Турецькій Республіці Андрій Сибіга.

Копія Брест-Литовського мирного договору зберігатиметься в музеї Міністерства закордонних справ України.

Копія Брест-Литовського мирного договору зберігатиметься в музеї МЗС
Копія Брест-Литовського мирного договору зберігатиметься в музеї МЗС

Брест-Литовський мирний договір від 27 січня (9 лютого) 1918 року — мирна угода між Українською Народною Республікою з одного боку та Німеччиною, Австро-Угорщиною, Туреччиною і Болгарією з іншого, підписана у Бресті (Брест-Литовську). Це був перший мирний договір у Першій світовій війні 1914-1918 рр. Укладення цієї угоди означало фактичне визнання УНР як незалежної держави — сторони-підписанта.

Як писала "ДС", Дмитро Кулеба заявив, що Північно-Атлантичний Альянс не уявляє безпеку Чорного моря без України та Грузії, а більшість країн-членів НАТО підтримують майбутнє приєднання до них України.

    Реклама на dsnews.ua