• USD 28.2
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Кулеба про конституційну кризу: ЄС може констатувати проблеми для безвізу

Реклама на dsnews.ua

У разі відсутності систематичного подолання наслідків рішення Конституційного Суду про недостовірне декларування Євросоюз може констатувати проблеми для безвізу з Україною 

Таке припущення зробив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, інформує "ДС".

"В день проголошення рішення Конституційного суду КСУ справді поставив Україну своїм рішенням на край прірви, внизу якої було написано "втрата безвізу". І пальці вже висіли над прірвою", — сказав Кулеба в інтервʼю "РБК-Україна".

Разом з тим він стверджує, що завдяки "рішенням президента, РНБО і Кабміну, Україна відійшла від краю цієї прірви". Про які саме рішення йде мова, він не уточнив.

"Але якщо ситуація не буде виправлена, і негативні наслідки рішення КСУ не будуть систематично подолані, всі ці проблеми можуть бути констатовані у наступному звіті Єврокомісії про функціонування безвізу", — наголосив міністр. 

Водночас Кулеба висловив упевненість, що загрози для безвізу вдасться уникнути. "Але навіть їхня можлива констатація, якої, я переконаний, вдасться уникнути, не була б втратою безвізу, бо рішення про позбавлення безвізу – це політичне рішення. У всякому разі, можу запевнити, що президент України абсолютно налаштований не допустити такого сценарію. Не заради задоволення вимог Євросоюзу, а заради України та її розвитку", — заявив він.

За словами голови МЗС, Україна ще раніше передала національну доповідь щодо виконання умов з лібералізації візового режиму і наразі чекає на реакцію партнерів

Як повідомлялося, Венеціанська комісія планує ухвалити рішення за запитом президента України щодо "конституційної ситуації" в Україні на засіданні 11 грудня.

Як писала "ДС", у ніч на 30 жовтня президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження чинного складу Конституційного суду України (КСУ). 3 листопада нардепи "Слуги народу" почали збирати підписи під зверненням до суддів Конституційного Суду щодо їхньої добровільної відставки. Наступного дня відповідне звернення нардепи передали безпосередньо до КСУ.

    Реклама на dsnews.ua