• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Кулеба розповів, за якої умови Україна діятиме за "формулою Штайнмаєра"

Реклама на dsnews.ua

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба допустив, що Україна виконає умови "формули Штайнмаєра", якщо це відповідатиме державним інтересам

Про це Кулеба заявив в інтервʼю "Радіо НВ", передає "ДС".

Міністр нагадав, що "формула Штайнмаєра" є частиною політичного блоку Мінських угод.

"Ми зараз займаємося безпекою, але готові рухатися шляхом виконання політичної частини "Мінська", безумовно, і формула Штайнмаєра є його частиною. Якщо ми бачитимемо, що комплексне рішення, на яке ми виходимо, відповідатиме інтересам України, то чому б ні?" — розмірковує Кулеба.

Водночас він наголосив, що безпекова частина домовленостей є ключовою, і якщо вона не буде виконуватися, то перспектива для перемовин на політичному напрямку зникне.

Як повідомляла "ДС", у жовтні 2019 року в Мінську українська сторона ТКГ погодила "формулу Штайнмайера" — схему врегулювання конфлікту на Донбасі, яка заснована на наданні особливого статусу окремим територіям: спочатку — тимчасового, а потім — постійного (після доповіді представників ОБСЄ за підсумками місцевих виборів на непідконтрольній території Україні). У самій формулі немає згадки про розведення сил.

Парламентська опозиція сприйняла погодження "формули Штайнмайера" як ознаку "капітуляції України перед путінською Росією". У багатьох містах України пройшли акції протесту.

    Реклама на dsnews.ua