• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Кулеба розповів, чому Україна зберегла дипвідносини з Росією

Реклама на dsnews.ua

Офіційний Київ не розірвав дипломатичні відносини з Москвою, оскільки цей крок ускладнив би процес захисту і звільнення українських політв'язнів, утримуваних в Росії і на окупованих нею територіях

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв'ю виданню Главком, передає "ДС"

Зокрема, Кулеба заявив, що відкликання українського посла Російської Федерації після початку агресії Кремля був правильним кроком, але розривати дипломатичні стосунки з Москвою не був би правильним кроком.

За словами міністра, Україні необхідно мати в Росії обмежену дипломатичну присутність, яка дозволить захищати інтереси українців на території РФ.

"Політично — розрив відносин у 2014 році був би правильним жестом, я ніколи цього не заперечував. Але юридично, з точки зору захисту інтересів своїх громадян, а Росія по суті полює на них в окупованому Криму, у себе на територіях, це була б помилка ", — зазначив Кулеба.

Крім того, глава МЗС пояснив, чому Україну не влаштовує варіант європейського посередництва в комунікації з Росією.

"Беремо Польщу. У нас сотні політв'язнів, судових процесів, які треба відвідувати. У нас є генконсульство в Ростові-на-Дону, а генконсульства Польщі у цьому місті немає. Тому треба практично до всього цього підходити", — зазначив глава української дипломатії.

Нагадаємо, раніше уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова запевнила, що перемовини про звільнення політв'язнів не припиняються, але їх ускладнює пандемія COVID-19.

Як писала "ДС", раніше Людмила Денисова повідомила, що у в'язницях по всьому світу знаходиться близько 7 тисяч громадян України.

    Реклама на dsnews.ua